sap heslo user

Odblokovanie používateľa

Aj keď tému, ktorú si dnes preberieme nemožno zaradiť do oblasti oprávnenia štandardného používateľa (prístup k funkcii má skôr správca systému, resp. konzultant), je určité vhodné vedieť, že ak vznikne problém so zablokovaním účtu používateľa v systéme, riešenie je rozhodne k dispozícii.

Asi netreba nikomu vysvetľovať, čo to znamená zablokovať si prístup do systému – viacnásobné zadanie nesprávneho hesla pri prihlasovaní do systému SAP a je to hotové 🙂 .

Dnes si popíšeme spôsob pre odblokovanie prístupu používateľa.

Ako som už v úvode článku napísal, v každej firme sa vždy nájde niekto, kto má také používateľské oprávnenie, aby mohol v prípade potreby odblokovať používateľovi jeho prístup do systému.

Samotné odblokovanie prístupu pritom nie je komplikované a v podstate ani veľmi časovo náročné.

Po spustení transakcie SU01 (použitie „podobnej“ transakcie a to SU3, ktorá je ale dostupná pre štandardného používateľa, bolo popísané v článku Základné nastavenie profilu používateľa), ktorá sa používa pre vytvorenie a údržbu profilu ľubovoľného používateľa, sa zobrazí úvodná obrazovka:

su01 user

Následne je to v podstate už jednoduché.

Do poľa Užívateľ je potrebné napísať SAP meno používateľa a potom kliknúť na ikonu..

su01 user

.. funkciou tejto ikony je odblokovanie používateľa v systéme, alebo ak nie je aktuálne používateľ zablokovaný, tak ho je možné na základe požiadavky zablokovať.

Na záver len doplním, že v prípade požiadavky na odblokovanie alebo zablokovanie väčšieho počtu používateľov, uvedené riešenie nie je vhodné hlavne z časových dôvodov, ale to by bola téma už mimo aktuálne zameranie týchto internetových stránok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *