sap fiori

SAP Fiori – Launchpad

Dnes pokračujeme v téme k SAP Fiori ako moderného používateľského rozhrania pre podnikový informačný systém SAP a zameriame sa na SAP Fiori Launchpad.

Čo to presne je?

Launchpad je dôležitou „vstupnou bránou“ do SAP Fiori, informačným panelom vytvoreným pre počítače a tiež mobilné zariadenia (mobil, tablet, alebo inteligentný telefón / smartphone), ktorý umožňuje v systéme SAP pristupovať k rôznym programom, ktoré používatelia (samozrejme s príslušným oprávnením) potrebujú pre svoju každodennú prácu.

Obľúbenosť tohto riešenia by som zhrnul do niekoľkých dôležitých oblastí.

Pracovné prostredie

SAP Fiori Launchpad ponúka používateľom veľmi silný nástroj pre zjednodušenie práce a tým je funkcia pre prispôsobenie si pracovného prostredia s aplikáciami a jednotlivými prvkami prostredia, presne podľa svojich predstáv. A to nielen podľa požiadaviek jednotlivých používateľov, ale tiež aj skupín používateľov, pričom pre každú skupinu môže byť iné nastavenie, napríklad podľa oddelenia v podniku alebo ľubovoľného projektu.

Používateľ má možnosť vybrať si zo zoznamu tie aplikácie, ktoré najčastejšie používa a umiestniť ich do vytvorenej zložky tak, ako to vyhovuje jeho potrebám aj z pohľadom na vyššiu produktivitu.

Ďalšou možnosťou je špecifikovať si oblasti podľa pracovného zamerania používateľa a následne vybrať a triediť najčastejšie používané aplikácie tak, aby to bolo pre používateľov čo najprehľadnejšie a mohli k nim ľahko pristupovať.

Dôležité oznamy

Dostupnosť zobrazenia ľubovoľných oznámení, je určite dôležitou súčasťou každého softvérového riešenia a preto aj v prípade SAP Fiori Launchpad je táto funkcia viac než dôležitá. Všetko potrebné je umiestnené v rámci jedného miesta a to bez potreby neustáleho sledovania iných komunikačných prostriedkov ako napríklad e-mail, alebo telefón. Používatelia tak majú rýchlo k dispozícii a súčasne tiež prehľadne zobrazené všetky správy, ktoré sú pre ich každodennú prácu dôležité v rámci ich pracovného zaradenia.

Možnosť podpory

SAP Fiori Launchpad prichádza aj so vstavanou možnosťou akou je integrovaná podpora používateľom. Je to dôležité hlavne z dôvodu rozsahu, ktorý ponúka podnikový systém SAP.

Integrovaná možnosť podpory umožňuje používateľom rýchlo a jednoducho kontaktovať pracovníka podpory (a to bez potreby vypisovať nejaké rozsiahle mailové správy alebo náročného vytvárania tiketov v rámci podpory) pri riešení vzniknutých problémov, alebo pre získanie informácií k umiestneniu podpornej dokumentácie pre prácu v systéme.

A aby som zabudol, je tu ešte kvalitne spracované vyhľadávanie.

Osobne som nemal možnosť otestovať funkciu vyhľadávania v nejakom väčšom rozsahu (moja skúsenosť je len v rámci aktuálne používanej aplikácie), ale podľa informácií ktoré mám, by mala byť dostupná možnosť pre používateľov vyhľadávať ľubovoľné informácie naprieč všetkými Fiori aplikáciami. A to je samozrejme vynikajúca možnosť pre používateľov, keď potrebujú v rámci databázy podnikového systému na základe svojho dopytu, vyhľadať niečo konkrétne.

V nasledujúcom článku k téme SAP Fiori sa pozrieme na ďalšie prínosy toho riešenia a tému si zhrnieme.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *