abap

Dôvod pre programovanie

Vstupné informácie k programovaciemu jazyku a jeho histórii, sme si už popísali v článku Jazyk ABAP.

Už čoskoro budú internetové stránky saperp.sk rozšírené o novú oblasť Programovanie a ako už názov napovedá, bude určená pre programátorov (presnejšie so zameraním na základy programovania v jazyku ABAP). Cieľom bude popri uverejňovaní článkov k programovaniu, dopĺňať túto oblasť aj o príručky, zdrojové kódy a ďalšie zaujímavé informácie dôležité pre používateľa, ktorý sa chce začať učiť programovať v jazyku ABAP.

Najskôr ale oddychová téma..

Aký je vlastne dôvod pre programovanie v systéme?

No,..

Je to v podstate celkom jednoduché.

Podnikový systém SAP obsahuje množstvo rôznych programov (transakcií,..), ktoré vo väčšine prípadov budú úplne pokrývať všetky a to nielen tie dôležité požiadavky, ktoré sú smerované zo strany používateľov resp. vedenia danej spoločnosti na použitý informačný systém.

Niekedy ale tieto, povedzme im „univerzálne“, alebo štandardne dodané systémové nástroje, môžu z pohľadu finálnych potrieb spoločnosti obsahovať aj určité funkčné medzery, ktoré bude potrebné vyplniť prípadne tiež vylepšiť oproti štandardne dodanému systémovému riešeniu od spoločnosti SAP.

A tu prichádza možnosť pre realizáciu „neštandardu“, t.j. priestor pre vývoj (programovanie).

Dôvodom pre programovanie, je teda vytvorenie iným spôsobom riešených systémových pracovných nástrojov alebo podnikových prehľadov oproti dodanému SAP štandardu a to samozrejme presne podľa jednotlivých požiadaviek zo strany používateľov konkrétneho oddelenia podniku, dohodnutých špecifikácii v rámci plánovaného alebo aktuálne realizovaného projektu, prípadne podľa rôznych dohôd medzi zákazníkom a dodávateľom (rôzne špecifikácie EDI komunikácie,..) riešenia a tak podobne.

Nie je teda v podstate nič neobvyklé, ak sú v systéme interne vytvorené používateľské transakcie (hovoríme tu o tzv. neštandarde), ktoré sa viac či menej odkláňajú od pôvodne nastaveného štandardu systému SAP.


Zaujal Vás článok? 

Zvážte možnosť jeho zdieľania na sociálnych sieťach alebo dajte mi vedieť Váš názor resp. pripomienky k tomuto článku a to odoslaním správy cez formulár, alebo priamo na e-mailovú adresu info@saperp.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *